Shr. Shh. Okl. ve EM K.lığı SAMSUN

Salı, Nisan 10th, 2012 @ 00:27

Evet kura sonuçları belli oldu arkadaşlar 🙂
Kısa Dönem Piyade Er olaraktan vatani görevimi yerine getireceğim.
Acemilik : Shr. Shh. Okl. ve EM K.lığı SAMSUN
Ustalık : 28’inci Mknz. P. Tüm. 230’uncu Mknz. P. A. 2’nci Mknz. P. Tb. Muh. Des. Bl. K.lığı KIBRIS

Samsun’a niye gönderiyorlar bizi tam anlamadım ama sağlık sıhhat ile ilgili bir bağlantım yoktur katiyetle 🙂 En kötü haftada bir check-up falan oluruz fena da olmaz hani 🙂

Bu arada internette Shr. Shh. Okl. ve EM K.lığı ile ilgili yaptığım araştırma sonucu aşağıdaki gibi güzel bilgilere ulaştım:

1.

SAMSUN ile ilgili biraz bilgi edindim dikkat etmekte fayda var!!!!
Sıhhıye okulu ve kışlası var kağıda dikkatli bakın eğer otobüs ile samsuna gelecekseniz otogara 2 side yakın bir taksiye atlayıp max 10 dakikada (10-15 lira taxi parası vererek ) ulaşabilirsiniz Eğer uçakla gelecekseniz yol biraz sürecek çünkü havaalanı ilçe yolunda yaklaşık gideceğiniz yere uzaklığı 30 35 km var ama uçakla gelirseniz HAVAŞ’ın şehre servisi var oda 6 tl civari ama sizi merkeze kadar bırakır merkezde tekel sapağında inip 1.hat dolmuşuna binip kiliside inin 20 metre kadar ilerde 3.hat dolmuşları var şöföre rica edersiniz o sizi bırakır ama dediğim gibi okulu mu yoksa sahra sıhhıye gökberk kışlasımı buna dikkat edin 2 si farklıdır genelde gelen askerler karıştırıp sorun yaşayabiliyor.

2. En çokta bu yazıyı beğendim desem yalan yanlış olmaz sanki 🙂

Arkadaşlar ben size biraz tavsiyelerde bulunayım. çok değil bizde ağustosta oradaydık 🙂 öncelikle Türkiyenin en rahat acemi birliği olduğunu söyleyebilirim. Rütbeliler size değer veriyor en güzeli. 2. gün samsuna gelip gezmenizi,3. günde öğlene doğru teslim olmanızı öneririm,hiç sıkışıklık falan olmuyor kafanıza takmayın. İnternet kafe dahil,kütüphane,sinema,basketbol sahası,cami,voleybol salonu yani sosyal yönden faydalanabileceğiniz olanaklarınız çok güzel. Ayrıca yemekleri çok güzeldi,sabah kahvaltısı orta derece yemek fabrikasından geliyor. 1 ay boyunca emret komutanımdaki gibi askerlik yapacaksınız 🙂 kendimi bedelli askerlik yapar gibi hissettim ben. eğitim olarak bol bol yürüyeceksiniz yemin töreni hazırlığı için. uzun dönemler belli olduktan sonra dershane salonlarında dersler göreceksiniz hep,orada bol bol uyursunuz 🙂 1 ay hiç dışarı çıkamıyosunuz sadece revir aracılığla sevk falan olursa anca öyle. Ben almıştım 15 gün sonra gelişten müthiş rahatlamıştım. Tavsiyem yazıcı olmak isteyen var mı derlerse olun. Ayrıca Revir görevlisi olmakta güzel iş. Şimdi bilecikte asteğmen olarak görev yapıyorum inanır mısınız.Samsundaki askerliğimi özledim. Hele akşamları samsun manzaralı 5. barakanın önünde saz eşliğinde canlı müzik keyfi yapardık müthişti.

Hayırlı uğurlu olsun diyeyim tüm 345. Dönem ve şu an asker olan dedelerime.

 

Gelen Aramalar:

 • SHR SHH OKL VE EĞT MRK K LIĞI/SAMSUN MERKEZ
 • shr shh okl ve em k lığı samsun
 • samsun shr shh okl ve em k lıgı
 • shr shh okl ve em k lığı samsun adresi
 • shr shh okl ve em k lığı
 • samsun acemi birliği
 • samsun sıhhıye acemi birliği adresi
 • samsun sıhhıye acemi birliği kaç gün
 • samsun acemi birlikleri
 • samsun sahra shh okl ve eğt mrk k lığı

Tags: ,
Posted in Yaşam | 4 Comments »

Önceki Yazı << Sonraki Yazı >>

4 Responses to “Shr. Shh. Okl. ve EM K.lığı SAMSUN”

 1. frosty dedi ki:

  Güle güle kanki 1 ay sonra görüşürüz 🙂

 2. Ozan Ozen dedi ki:

  dostum aynı yere düştüm nasıl geçti bahseder misin ?birde uçakla mı gittin acaba ben istanbuldan gideceğim ?

 3. Mehmet AYDIN dedi ki:

  öncelikle hayırlı teskereler,
  sonuçlar açıklanır açıklanmaz uçak biletimi almıştım. pek pahalıya gelmemişti. Kesinlikle uçak ile gitmeni öneririm. Samsun havaalanından 15 dkk. lık mesafede kışla.
  genel olarak tost, su, çay, kahve ve kola kuyruğunda geçireceğin bir askerlik olacak. ama gözünü korkutmasın, arkadaşlarınla beklediğin için pek sıkıntı yaşamazsan, eğlenceli bile olabiliyor. eğitime gelince, kış dönemi gittiğin için rahat edersin muhtemelen. zira karda ve yağmurda eğitim yaptırmıyorlar. tek sıkıntın ilk gün olacak. muhtemelen gece 12 ye kadar işlemler bitmez 🙂 he bir de koğuşlar 400 kişilik. revir tıkırında çalışmıyor. adam eliyle ateşini ölçüp, daha çok yükselmemiş ateşin kaybol diyebiliyor. Riskini göre alıp içeriye antibiyotik 5-10 adet (paket değil) sokmanı öneririm. Ben çarşıya çıkanlara aldırıyordum. Hatta mutlaka içeriye sok diyebilirim. Bizim bir arkadaş yemin törenine serumla katılmıştı 🙂
  Genel olarak söylemem gerekirse, usta birliğine gidince acemi birliğini özleyeceksin 🙂

 4. fatma dedi ki:

  Asker yakınları kargoyla biseler gönderebilir mi askeriyeye

Leave a ReplyTime limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.